Programový sprievodca Dobrým trhom v Starej tržnici

Čo nesmiete zmeškať!

Ľadové sochy na Laurinskej (powered by ZSE)
Špeciálny mrazivý zážitok pripravili v spolupráci s tvorivým centrom 4D Gallery umelci Marek Cina, Emil Malecký, Matúš Maťátko, Zuzana Sabová a Jakub Trajter. A musia to stihnúť rýchlo, vernisáž bude o 16:30!

16.30 a 18.00  Spevácky zbor Superar, Galéria Nedbalka
Viedenský projekt Superar poskytuje bezplatné hudobné vzdelávanie všetkým deťom, bez ohľadu na ich národnosť či vierovyznanie. Deti prisťahovalcov z Viedne zaspievajú spoločne so spevákmi z osád z Plaveckého Štvrtka a školy Narnia z Bratislavy.

Hidden Places Festival, pasáž U Anjelov / kaplnka sv. Jakuba
Site-specific inštalácie na  miestach, ktoré su bežne pre verejnosť uzavreté. Skrytú bratislavskú pasáž u Anjelov ozvláštni  dielo Andrása Csefalvaya s názvom “Light of the world 2” a videoprojekcia “In the beginning there was no beginning, in the end there will be no end” od Kristiána Németha ožiari kaplnku sv. Jakuba pred tržnicou.

(po zotmení) Michel Pavlou, videoart
Nórsky umelec predstaví svoje videoprojekcie v okolí Starej tržnice – pred DPOH a v Poľskom inštitúte. Projekty Michela Pavlou sa zaoberajú témami ako intenzita svetla, architektúra. a hľadanie svojho miesta vrámci mestskej krajiny.

Stará tržnica – poschodie

11.00  O Zvončekovi Končekovi, detské divadlo Pod balkónom

12.30 Príšerky z kufríka, detské divadlo Edudráma

Na Pódiu v tržnici nájdete program pre veľkých aj malých. Ráno vás zobudí divadielko Pod Balkónom s rozprávkou  o Zvončekovi končekovi, pred obedom Vás nabudí Edudráma, ktorá interaktívnou formou naučí deti spoznávať divadielko, a to konkrétne Príšerky z kufra.

14.30 Kristína Prablesková, koncert

15:00 Video-projekcia “Eclipse” nórskeho umelca Michela Pavlou – okno tržnice

16.30 Júlia Kováčiková, koncert

18.40 Adriena Bartošová&Andrea Bučko & Pavol Bereza, koncert
Adriena Bartošová predstaví novinky z posledného albumu “Mimo priestor a čas” i svoje jazzové štandardy. Sprevádzať na gitare ju bude jeden z najväčších talentov Pavol Bereza. Dcéra Adrieny Bartošovej – Andrea Bučko prinesie svoju najnovšiu tvorbu inšpirovanú jej pobytom v Paríži.

Pred Starou tržnicou

DJ rádia TLIS
Počas dňa bude na pódiu pred tržnicou hrať a naživo streamovať študentské Rádio TLIS.

Laurinská ulica

Spevácke zbory a Funny Fellows
Na Laurinskej sa počas dňa predstavia spevácke zbory: Zbor Základnej umeleckej školy M. Ruppeldta, Zbor Hron z Banskej Bystrice, Konzervatórium Bratislava, Zbor Gaudium, projekt Superar. Prinesú slovenské, latinské i zahraničné koledy. Na Dobrom trhu nebude chýbať ani kapela Funny Fellows.

(po zotmení) video-projekcia “ In apnea” nórskeho umelca Michel Pavlou na chodník pred DPOH

18:00 Lampiónový sprievod Aby všetci mali svoj domov
Poďme odkázať všetkým, že bezdomovectvo sa nás týka! Riešenie je možné, je to najmä cenovo dostupné bývanie. Cieľom sprievodu je Ministerstvo sociálnych veci a rodiny.

Dr.Horák
Medzi zapojenými susedmi je aj novootvorená predajňa dr. Horák, v ktorej o 15.00 hod. bude autogramiáda Billy Barman a počas dňa príde popodpisovať nový album aj VEC

STOMAMED
10.00 – 16.00 Deň otvorených dverí v zubnej klinike Stomamed. Pozrú sa vám na zúbky a poskytnú záujemcom bezplatnú konzultáciu či vstupné vyšetrenie

Café Štúdio
Počas dňa sa tu bude variť a predávať jedlo a od 14.00 zahrá kapela Staywalk 

Galéria Nedbalka
Komentované prehliadky expozíciou o 13:00, 15:00 a 17:00 v cene vstupenky

Slávica
Trojmesačná predajná výstava – Katarína Vavrová: Pocta Karolovi Plickovi a iné grafiky a maľby

Nedbalova ulica

Trh neziskoviek
Aj tento rok dostali neziskové organizácie na Dobrom trhu miesto zdarma. Spoznajte aktivity dobrých ľudí!

Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava

Detský trh
Malí trhovníci pripravili vianočné výtvory, napiekli medovníky a vytriedili svoje knihy, hračky a oblečenie. Príďte si od nich nakúpiť a podporiť mladú generáciu! SOŠ záhradnícka z Malinova bude počas celého dňa prezentovať zhotovovanie svietnikov a adventných venčekov.

Light Painting by BikeLab (powered by ZSE)
Nakreslite svetlom na zelené plátno napríklad svoje PF 2017 a spravte si originálnu fotku! O 17:00 sa môžete tešiť na živú kresbu od DZIVE!

13.00 Vegánstvo zdravo a hravo (galéria pod divadlom)
cyklus prednášok o rastlinnom stravovaní sa a jeho dopade na naše zdravie, životné prostredie a planétu.

15:00 a 18:00 HAS Company: Switch off
Krátka performance prepája pohyb ľudského tela a svetla a je založená na kontraste pocitu stiesnenia a expanzie, tmy a lúčov svetla.

16:00 Je možné ukončiť bezdomovectvo v Bratislave? (galéria pod divadlom)
Diskusia v spolupráci s oz. Proti prúdu
Ako výsledky prieskumu spojeného so sčítaním ľudí bez domova napomôžu riešeniu bezdomovectva? Diskutovať budú Nina Beňová (OZ Proti prúdu), Lucia Štasselová, (poslankyňa bratislavského zastupiteľstva), Darina Ondrušová (Inštitút pre výskum práce a rodiny)

Poľský inštitút

11:00 Krst krásnej knihy Mapy
Malí aj veľkí milovníci geografie a krásnych ilustrácií sem! Knihu Mapy od Aleksandry a Daniela Mizielińských, plnú infomácií o histórii či kultúre v zaujímavom spracovaní si môžete zakúpiť v špeciálnej taške.

15:00 Video-projekcie “ Meeting point” a “Interface” nórskeho umelca Michela Pavlou
Dve video projekcie s názvom “Meeting point” a “ Interface” na oknách inštitútu zo strany Klobúčnickej ulice, sú jedným z troch miest, kde môžete vidieť práce tohto umelca počas celého večera

16:00 Transportation Dance, Martin Slaatto
Nórsky tanečník Martin Slaatto chystá spolu s účinkujúcimi workshopu na NuDance festivale v uličkách okolo Starej tržnice improvizovanú performance Transportation Dance. počas ktorej zoberú náhodných okoloidúcich do galérie Poľského inštitútu.

LAB – kreatívne workshopy Dobrô dielňa

10:00 Vianočné svetlá
Deti si počas workshopu vytvoria vianočné svietiace pohľadnice pomocou vodivej farby a led žiaroviek. Nebude to len o tvorení, ale aj o učení. Zopakujeme si základy s fyziky a hravou formou sa naučíme, ako fungujú elektrické obvody. Za dizajnom pohľadníc stojí grafička Anna Jablonowska Holy.

13:00 Dobré nožnice prajem
Workshop je sčasti divadelným predstavením „najväčšieho papierológa na svete, Carla“, ktorý hovorí o svojej ceste do Papierového kráľovstva. Čo sa prihodilo princeznej Písanke, ktorú chcel uniesť drak Brakozdrap? Deti sa hravou formou naučia vytvoriť si rôzne jednoduché masky, čiapky a papierové hračky, vypočujú si hymnu Papierového kráľovstva, hru na ukulele, ústnu harmoničku, píšťalku, alebo didžery-du, ktoré zvukovo dotvoria tvorivé chvíle strihania.

15:00 Dobré ozdoby
Vytvorte si vlastné dizajnové vianočné dekorácie variovaním základných tvarov, ktoré pre Vás pripravila dizajnérka Andrea Ďurianová. Vďaka technike laserovania, budete odchádzať s vlastnými nápaditými kúskami pre váš vianočný stromček. Workshop je určený pre dospelých.

Počet účastníkov je obmedzený na 15 miest na každom workshope. Registrujte sa cez formulár 

2017-08-10T20:05:06+00:00