Pozrite si program Dobrého trhu na Panenskej 2017!

(Program si môžete stiahnuť nižšie)

Panenská ulica opäť ožije Dobrým trhom, ktorý prinesie okrem kvalitných produktov aj bohatý program, viac priestoru a otvorených dvorov. Podujatie sa rozširuje aj na Podjavorinskej ulicu.

Pre návštevníkov bude pripravených vyše 130 stánkov od Suchého mýta až po Svoradovu. “Dobrý trh sa predĺžil až po novootvorený parčík Svoradova. Uvoľnil sa teda priestor na viac oddychových zón a predpokladáme aj menej tlačeníc,” hovorí Barbara Zavarská z tímu Dobrého trhu.

Heslom tohto vydania Dobrého trhu je Máme radi Panenskú. Ako tvrdia organizátori, do susedstva Panenskej sa už dávno zamilovali. Aj preto sa tu konal úplne prvý ročník trhu ešte v roku 2011. Oblasť so špecifickým geniom loci by chceli čo najviac predstaviť aj návštevníkom.

Pripravili Guerrila Walk – prechádzku nečakanými miestami, pozrieť si budete môcť bežne neprístupné dvory. Plno skvelých tipov, čo sa dá na Panenskej vidieť, robiť a zažiť nájdete aj v komunitnej mape “Máme radi Panensku”, ktorá bude dostupná zdarma v infostánku Dobrého trhu.

Spolu s obyvateľmi ulice pripravili organizátori naozaj bohatý program. Ľudia zo susedstva otvorili svoje záhrady, zapojili sa do Mačky vo vreci, balíčkov s prekvapením, kde môžete nájsť jedinečné poukazy do prevádzok v oblasti Panenskej.

Okrem nakupovania aj koncerty a program pre deti

V novootvorenom parčíku na Svoradovej sa predstavia študenti VŠMU v celodennom programe. Na Podjavorinskej sa v Zóne živej kultúry bude prezentovať projekt “novej Cvernovky” – tvorba umelcov, ateliérov aj plány na prestavbu budov v kreatívnom centre na Račianskej.

Hudobný program čaká návštevníkov v ZUŠ M. Ruppeldta. Vo foyeri sa predstaví violončelové kvarteto v rámci festivalu Konvergencie. Špeciálny koncert pre 25. výročie otvorenia kníhkupecta Artforum tu chystá aj kapela Živé kvety.

V dvore Evanjelickej cirkvi metodistickej sa uskutoční workshop unikátneho projektu Superar, ktorý poskytuje hudobné vzdelanie deťom z rôzneho sociálneho prostredia. Kaviareň Next Apache bude hostiť program festivalu fjúžn – rozhovory s cudzincami žijúcimi na Slovensku a stand-up comedy v angličtine. Diskusiu o živých uliciach a verejných priestoroch pripravili organizátori v spolupráci s platformou WhatCity v bežne uzavretom dvore na Panenskej 13.

Na svoje si v programe Dobrého trhu na Panenskej prídu aj deti. V parčíku Svoradova je pre nich prichystané detské divadielko O čertovi Kolofónovi, Montessori hernička na Podjavorinskej ale aj kurz šitia zošitov. Vo dvore ECM sa predstaví bábkové divadielko pre najmenších a v záhrade Evanjelického kostola bude pripravená gorilia dráha. Artforum chystá pre najmenších čítanie z knihy o čarodejniciach. Na Lýcejnej ulici sa už tradične bude konať detský trh.

Cieľom je zerowaste

Dobrý trh aj na Panenskej pokračuje v snahe byť podujatím bez odpadu. Na jar sa podarilo oproti predošlým ročníkom znížiť objem komunálneho odpadu na 10%, všetok ostatný odpad zrecyklovali alebo skompostovali. Aj tentokrát je na Dobrom trhu zakázané servírovať jedlo a nápoje do plastu – všetok riad musí byť rozložiteľný. Na trhu bude desať recyklačných staníc s dobrovoľníkmi, ktorí návštevníkom poradia, ako správne triediť.

Dobrý trh sa uskutoční za každého počasia na Panenskej a Podjavorinskej ulici v piatok 15. septembra od 10:00 do 17:00
Projekt sa realizuje s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja

Celý program nájdete tu 

2017-10-30T15:32:26+00:00