Podporte život v meste

Tento rok máte možnosť kúpiť si dobrovoľnú vstupenku na Vianočný Dobrý trh. Zakúpiť si ju môžete vo forme náramku, ktorého dizajn špeciálne navrhla naša dvorná dizajnérka Ľubica Segečová. Vaša kúpa náramku prispeje k organizovaniu aktivít počas Vianočného Dobrého trhu v susedstve Starej tržnice na Nedbalovej, Laurinskej ulici a v Centrál Pasáži, ktorá sa prvýkrát otvorí aj do Starej tržnice. Dobrý trh je prvý pouličný trh na Slovensku, ktorý ukazuje mesto “inak”, skúma rôzne miesta, ulice, námestia a kladie otázky na využitie nášho verejného priestoru. Minimálne trikrát do roka to je trh, ktorý podporuje nielen lokálnych producentov, pestovateľov, kreatívcov či iniciatívy, ale ktorý dlhodobo na udržateľnej báze spolupracuje so susedmi, susedskými organizáciami a posilňuje susedské prevádzky. Je zároveň pouličným festivalom, ktorý ponúka možnosť ako tráviť voľný čas, pričom ukazuje alternatívu voči mainstreamu. Výskumy potvrdzujú, že Bratislavčania trávia stále viac voľného času v nákupných centrách než v meste. Dokonca aj pešia zóna v úplnom srdci mesta je málo atraktívna, pričom Laurinskou ulicou prejde za deň najmenej chodcov. Dobrý trh chce pre návštevníkov a obyvateľov Bratislavy objaviť nevyužitý potenciál tohto krásneho mestského zákutia.Dobrý trh náramok je dobrovoľná vstupenka do bratislavských ulíc a lokalít, ktoré môžte zažiť inak počas Dobrého trhu.

Prečo podporiť
Na každý trh je vždy veľa čo robíme extra. Počas Vianočného Dobrého trhu Vám ukážeme susedstvo Starej tržnice inak. Otvoríme vstup do tržnice cez Dobre&Dobré  a vytvoríme nové cestičky medzi Klobučníckou a Laurinskou ulicou a necháme Vám návštevníkom objavovať potenciál tohto susedstva (napr. komentované prehliadky v Galérii Nedbalka, kultová Vanessa, a nová bižutéria, cukráreň, Literárny klub ako prvý užívateľ nevyužitej budovy na Laurinského ulici (bývalé “U Anjelov” …). V rámci dňa na Nedbalovej ulici stretnete zaujímavých ľudí z tridsiatich organizácii z neziskového sektora, ktorí vám v priateľskej atmosfére predstavia svoje výnimočné projekty. Nový hudobný stage a susedská burza vyrastú na Laurinskej a Central Pasáž otvorí svoje dvere detskej burze. V rámci programu je pripravených až päť hudobných a kultúrnych stageov, ktoré nájdete na troch miestach, v Starej tržnici, na Nedbalovej aj Laurinskej ulici.

Kde
Náramok môžte kúpiť 20.12. pri vstupoch na trh – pri oboch vstupoch do Starej Tržnice z Námestia SNP, aj z Nedbalovej ulice.

Viac o Dobrom trhu®
Dobrý trh je prvý pouličný trh na Slovensku, ktorý ukazuje mesto “inak”, skúma rôzne miesta, ulice, námestia a kladie otázky na využitie nášho verejného priestoru. Minimálne trikrát do roka to je trh, ktorý podporuje nielen lokálnych producentov, pestovateľov, kreatívcov či iniciatívy, ale ktorý dlhodobo na udržateľnej báze spolupracuje so susedmi, susedskými organizáciami a posilňuje susedské prevádzky. Je zároveň pouličným festivalom, ktorý ponúka možnosť ako tráviť voľný čas, pričom ukazuje alternatívu voči mainstreamu. Výskumy potvrdzujú, že Bratislavčania trávia stále viac voľného času v nákupných centrách než v meste. Dokonca aj pešia zóna v úplnom srdci mesta je málo atraktívna, pričom Laurinskou ulicou prejde za deň najmenej chodcov. Dobrý trh chce pre návštevníkov a obyvateľov Bratislavy objaviť nevyužitý potenciál tohto krásneho mestského zákutia.

 

2017-08-10T20:09:44+00:00