1. predajca 2020-05-12T06:17:28+00:00

PEOPLE ON EARTH

Racianska 78, BA

testovacia stránka

Sme slobodné, nemáme zviazané ruky masovou produkciou, ani konfekčnými štandardmi, a preto sa môžeme venovať lokálnym projektom o udržateľnosti mimo módny aparatus. Máme ateliér v Novej cvernovke, čo zaručuje každodenné podnety ako zachrániť planétu Zem. Nas atelier je otvoreny pondelky a stredy poobede, alebo staci nam pisat na socialnych sietach. Mozete nam priniest stare latky alebo material.

Nina: Sme slobodné, nemáme zviazané ruky masovou produkciou, ani konfekčnými štandardmi, a preto sa môžeme venovať lokálnym projektom o udržateľnosti mimo módy. Máme ateliér v Novej cvernovke, čo zaručuje každodenné podnety ako zachrániť planétu Zem. Napríklad pri produkcii miestnej Mirabelkovice sme museli vymyslieť, ako zľahčiť manipuláciu s demižónmi. Prišla občianska objednávka na tašku, v ktorej sa dá preniesť plný demižón z bodu A do bodu B, hoci aj na bicykli. Takáto taška slúži na viaceré použitie, pretože sa dá aj oprať.

Illah: V rámci cirkulárnej ekonomiky dnes vieme identifikovať veľa spôsobov, ako predĺžiť životnosť materiálov a obísť lineárny model „produce, use and dispense“ (vyrob, použi, vyhoď). Väčšinou je recyklácia v podstate downcyklácia, nový materiál, ktorý vzniká nemá väčšiu hodnotu ako ten originálny materiál. Napríklad, keď sa v kontajneri nachádzajú rôzne použité textilné materiály, ktoré firma vie spracovať napríklad do izolačného materiálu.