Dobrý trh vás naučí! Prehľad workshopov na septembrovom Dobrom trhu

Okrem množstva originálneho tovaru, skvelého jedla a kultúrnych zimomriaviek si z Dobrého trhu na Panenskej môžete odniesť aj iný zážitok. Na Dobrom trhu to prekypuje kreatívnou energiou a nápadmi, tak prečo si niečo tvorivé nevyskúšate aj vy? Počas Dobrého trhu, ktorý sa uskutoční 15. septembra na Panenskej sme pre vás pripravili štyri dobré workshopy vedené profesionálmi, ktoré vás naučia kresliť, animovať i tvoriť z netradičných materiálov.

Workshop študijnej kresby pre dospelých Svetlo v meste odhalí svetlé a tienisté miesta vo verejnom priestore. Bude o budovách, objektoch, situáciach a ľuďoch Podjavorinskej ulice. Účastníci budú pomocou ceruzky a papiera zachytávať okolie, naučia sa stručné základy perspektívy a modeláciu svetlom. Lektorkou je Marek Cina. Workshop začína o 13:00  na Podjavorinskej.
zaujíma ma viac

Zakresliť si môžete aj na komiksovom workshope Dobrý komiks, ktorý pripravila na pôde Goetheho inštitútu skupina Pomimo. Urobte si vlastný komiks inšpirovaný históriou, ľudmi, architektúrou, historickými fotografiami alebo pôdorysom Panenskej ulice. Vyskúšate si rôzne výtvarné materiály a prístupy k tvorbe komiksu. Workshop je určený pre úplných začiatočníkov a taktiež aj pre zdatných výtvarníkov.  Pomimo sa na vás tešia o 11:00 – 15:00 v Goetheho inštitúte, v prípade záujmu píšte na kurzytgallery@gmail.com
prihlásiť sa

Detský workshop Prešporok v pohybe priblíži,aké môže byť naše mesto pestré a farebné prítomnosťou rôzných kultúr a národností. Deti sa dozvedia, čo je stopmotion animácia a spolu s lektorkou Dorotou Brázdovičovou rozhýbu Bratislavu v krátkom filme priamo na mieste. Stretávame sa na Podjavorinskej o 11:00.
chcem tam byť

Pre deti pripravil spolu so Slovenským skautingom pohybový workshop aj Goetheho inštitút. Workshop bude o outdoorových hrách použiteľných v školských triedach či rodinných výletoch, aby ste sa už nikdy nemuseli pracne zamýšľať, čo sa s deťmi budete hrať. Spríjemnite si voľný deň a príďte načerpať nové nápady na hravé aktivity, ktoré pobavia vás, vaše ratolesti ale i dospelých kamarátov z partie.
zapojte sa

Zacvičíte si aj počas otvorené hodín zdarma v Yoga House na Panenskej 33. Rezervujte si termín na info@yogahouse.sk a vyskúšajte si cvičenia: o 10:00 Power Yoga, o 14:00 Mindfulness stretch a o 16:00 Vinyasa Yoga. Okrem toho sa na Suchom mýte bude precvičovať Acroyoga, jóga spojená s akrobaciou je zaujímavou exhibíciou. Skúste si aj vy zalietať!

Viete správne triediť? Ivana Maleš z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky bude viesť tvorivý workshop pre dospelých s názvom Mýty o triedení. Na workshope si ukážeme si užitočné spôsoby, ako ďalej spracovať materiál, ktorý by inak skončil v zmesovom odpade. Workshop bude prebiehať pri recyklačnej stanici na Štetinovej od 15:00
to sa mi páči

Symbolický poplatok za každý workshop je tri eurá. Prihlásiť sa môžete zaslaním mailu na adrese workshop.dobrytrh@gmail.com. A poponáhľajte sa, býva plno!

2017-08-10T20:01:19+00:00