Dobrý trh na Panenskej, 30. 6. 2012

Zase raz patrila ulica ľuďom a zážitkom, nie autám. Našli ste tu širokú ponuku cudzokrajných jedál, zaujímavých dizajnérskych výrobkov, kníh, starožitností, bicyklov, bio produktov či jazykových kurzov. Program obohatilo aj bábkové divadlo, československé šlágre alebo kurzy tanga.

Svoje brány otvoril aj Veľký evanjelický kostol na Panenskej, v ktorom zahral medzinárodne uznávaný organista – prof. Ján Vladimír Michalko. Novinkou bola hudobná burza na nádvorí Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta. Tešiť ste sa mohli aj na Mačku vo vreci s pestrými prekvapeniami ako sú aj lístky na festival Pohoda 2012.

Medzi novinky na Dobrom trhu patrila aj čerstvo otvorená galéria šperku Eggplant na Panenskej, ktorá uvádza exkluzívnu výstavu profesora Karola Weisslechnera. Ďalej je to otvorená kancelária starostky mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, spoluorganizátora Dobrého trhu. V tento deň pani starostka “úradovala” aj odtiaľto a bola k dispozícii obyvateľom na prípadné otázky a podnety priamo na mieste. Pribudol aj Info stánok Dobrého trhu, v ktorom Vás privítalo občianske združenie Punkt, organizátor a správca Dobrého trhu. Nájšli ste tu aj odznaky a plagáty zo snímok fotografa Juraja Bartoša, zachytávajúcich bohatú históriu jarmokov a každodenných situácií v meste. Archív Juraja Bartoša je neštandardným a jedinečným dokumentom doby.

foto: Juraj Bartoš

2017-08-10T20:03:27+00:00