Dobrý trh na Panenskej, 12. 5. 2012

12. mája Dobrý trh opäť priniesol dobré veci pre žalúdok aj myseľ a otvoril dvere do historických dvorov a záhrad na Panenskej ulici. Atrakciou dňa bola komentovaná prehliadka Malého kostola a prednáška o histórii a architektúre bratislavských evanjelikov (o 13.00 h). V tradičnom staromestskom dvore otvorený reštaurátorský ateliér hostil koncert trubadúra Vladimíra Rusóa na historické nástroje.

Vzhľadom na to, že historický múr v záhrade evanjelického kostola sa zrútil, pre verejnosť bola otvorená len menšia predná záhrada. Preto sme podporili verejnú zbierku pre návštevníkov Dobrého trhu, ktorí mohli prispieť na opravu tejto historickej pamiatky tým, že si kúpili balón od našich dobrovoľníkov. Pre obnovu múru je potrebných 30.000 Euro, vyzbierané peniaze budú použité na túto obnovu a na to, aby sa záhrada mohla znovu otvoriť pre verejnosť!

Malá záhrada kostola bola plná aktivít pre deti, bubnovačka, baletné predstavenie a CampWonderland pripravili náučné aktivity a hry v angličtine, bola tu bezplatná architektonická poradňa – zadarmo odborná rada pre vašu rekonštrukciu, nadstavbu, terasu alebo záhradku. Zadarmo bicykle opravovali v Cyklokuchyni, Rolky.sk diagnostikovali korčule a poradili prakticky s čímkoľvek.

Milovníci „vintage“ štýlu tu našli oblečenie od Fashion Recycling Lab a Madame Pressburg, starožitnosti a knihy, staré a nové vinyly. A samozrejme hudba: La3no Cubano otvorili trh o 10.00 h, o 12.00 h zahrali Gypsy Jazz Trio, o 14.00 h Funny Fellows pripravili špeciálne pouličné predstavenie – prvý flashmob na Slovensku! Na záver [fjúžn] koncert špeciálnej formácie utečencov z utečeneckého tábora v Rohovciach: Transglobal Refugee Crew. Energetická smršť afgánskeho swing a tanečných rytmov Konga!

2017-08-10T20:03:53+00:00