Dobrý trh je dobrý. A dobrosrdečný!

Vianoce sú obdobím, kedy myslíme na svojich najbližších, no sme srdečnejší aj k ľuďom v núdzi. Najbližšie vydanie Dobrého trhu v Starej tržnici s témou svetlo mesta prinesie okrem svetelných inštalácií, premietaní a rozžiarených ulíc aj ďalšie svetielko – nádeje. Počas Dobrého trhu totiž pomôžeme viacerým ľuďom.

Tak ako každý rok, aj tento december dostanú neziskové organizácie od nás miesto zdarma. Nedbalova ulica sa premení na zónu občianskych združení a dobrých ľudí v nich. Príďte ich podporiť, poklábosiť o ich aktivitách a vymeniť si skúsenosti. Na Dobrom trhu nájdete neziskovky ako: Čarovný prútik, Vagus, Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, Greenpeace, Galéria Nedbalka, GenoFond, Nadácia Pontis, Slovenská Asociácia Falun Gong, Vegánske hody, Manageria, Nadácia Cvernovka, Slovenská Vegánska Spoločnosť, Berkat – detské hračky, Krajanský inštitút, Intercultura Slovakia, Islamská nadácia na Slovensku – KC Cordoba, Proti prúdu (vydaveteľ časopisu Notabene), Prima n.o., Amnesty International, Ukraine-Slovakia SOS.

Tím Dobrého trhu rozbehol bližšiu spoluprácu s oz. Proti prúdu, vydavateľom známeho pouličného časopisu Notabene. V areáli bude niekoľko distribútorov, ktorí budú predávať časopis aj s novým originálnym diárom. Tému bezdomovectva budeme riešiť aj na diskusii Je možné ukončiť bezdomovectvo v Bratislave? Ako výsledky prieskumu spojeného so sčítaním ľudí bez domova napomôžu riešeniu bezdomovectva? Diskutovať budú Nina Beňová (OZ Proti prúdu), Lucia Štasselová, (poslankyňa bratislavského zastupiteľstva), Darina Ondrušová (Inštitút pre výskum práce a rodiny). Diskusia sa uskutoční o 16:00 v galérii MDPOH.

Na rohu Laurinskej a Nedbalovej sa o 18:00 začne lampiónový sprievod Aby všetci mali svoj domov s cieľom odkázať všetkým, že bezdomovectvo sa nás týka. Do sprievodu za cenovo dostupné bývanie sa môže zapojiť každý, pochod bude smerovať k Ministerstvu sociálnych veci a rodiny.

Tým však naša spolupráca s Notabene nekončí! Aj tentokrát sme s našimi susedmi pripravili Mačku vo vreci. V prekvapení môžete nájsť naozaj hodnotné dary, ktoré venovali prevádzky v okolí Starej tržnice. Kúpou Mačky prispejete na pekné Vianoce tým, ktorí to potrebujú. Celý výťažok poputuje oz. Proti prúdu.

2017-08-10T20:04:06+00:00