Dobrý trh bude baviť aj deti

Jakubovo námestie so zeleným parkom, stromami a ihriskom je ako stvorené pre všetky detské hry. Práve preto dávame deťom na Dobrom trhu na Jakubáku extra priestor.  Bohatý je nielen program, ale napríklad aj zastúpenie predajcov, ktorých výrobky sú určené práve deťom. Viac porozpráva Lenka Gorfolová.

Aký program pre deti chystáte na Jakubák?
Deťom bude počas celého dňa venované Pódium Bratislavského samosprávneho kraja. Program je pestrý – hneď zrána môžete deti rozhýbať počas úvodnej hravej rozcvičky, ktoré pre nich pripravia naši susedia z Prešporkova. Predstavíme aj dve pekné knižky: Marinku Somarinku, ktorá deti prevedie svetom filmárov a na vážnejšiu tému bude znieť čítanie z krásnej ukrajinskej knihy Vojna, ktorá zmenila Rondo z vydavateľstva BRaK. Priestor bude aj pre divadelné predstavenie, lekcie čínštiny pre malé deti, alebo koncerty Pánka a Ely Tolstovej. Chystáme tiež množstvo zaujímavých workshopov.

K Dobrému trhu patrí už tradične aj Detská burza. Chystáte ju aj tento rok?
Áno, bude a máme prihlásených už veľa detí! Niektoré prichádzajú pravidelne, napríklad dievčatá so značkou Šiši myši, alebo deti z OZ Čarovný prútik, kde jeden zo súrodencov pomáha svojmu postihnutému bratovi. Peniaze, ktoré predajom zarobí, venuje na jeho liečbu. Zapoja sa aj nováčikovia, ktorí by si radi vyskúšali, aké to je predávať si svoje vyradené hračky a  ručne vyrobené vecičky. Na detskú burzu sa deti ešte stále môžu prihlásiť!

Na Dobrom trhu sa predstaví aj veľa značiek, ktoré vyrábajú detské oblečenie a hračky. Ako ste tento rok vyberali?
Aj tu sa snažíme dodržiavať princípy Slow Foodu, ktoré pre Dobrý trh na Jakubáku platia. S predajcami veľa komunikujeme. Pri oblečení sa zaujímame, z akých látok je vyrobené, odkiaľ materiál pochádza, alebo či sami látky potláčajú.

Kúpiť tu budete môcť azda všetko: od ponožiek, cez baletné sukničky až po šatky na nosenie detí. Budeme mať niekoľko nových predajcov ako napríklad Milash, Kidoo alebo POPY. Zo stálic prídu napríklad Milé, Kresky,  či Bratislavská hra od Pána Medvedíka.

Malý tip pre rodičov: V infostánku Dobrého trhu budeme mať k dispozícií náramky, na ktoré môžete napísať svoje telefónne číslo a meno. Náramok môžete dať svojmu dieťaťu, pre prípad, že by sa v množstve ľudí stratilo.

2017-08-10T19:54:53+00:00