Aprílový Dobrý trh

V aktuálnom roku stále pokračujeme v online predaji Mačiek vo vreci, ktorý bude prebiehať vždy pár týždňov v mesiaci. Prinášame tak ku vám obľúbené produkty našich trhovníkov a tiež máte možnosť vyskúšať novinky, po ktorých ste sa dlho obzerali!

Taktiež pokračujeme s predajom Dobrej Mačky. Jej kúpou nám pomáhate prežiť aj v čase, kedy nemôžeme organizovať typický Dobrý trh v bratislavských uliciach a takisto podporujete našich predajcov, ktorých môžete osloviť aj cez ich profily na našom webe.

Čo mesiac, to nová téma

Každý mesiac vám na sociálnych sieťach predstavíme novú tému. Apríl  sa nesie v znamení témy Slow Food!

Slow Food je medzinárodné hnutie, ktoré sa angažuje v ochrane kultúry a miestnych kulinárskych tradícii a ktoré sa snaží o zvýšenie povedomia o tom, ako naše potravinové správanie ovplyvňuje výrobné procesy a naše ekosystémy. Vyzýva k zodpovednosti za naše dedičstvo, za záchranu biodiverzity, kultúry a poznania.

Spolu so Slow Food Pressburg, potravinami Yeme a Gazdovským trhom v Bátovciach sme pre vás pripravili Mačky vo vreci plné produktov od lokálnych výrobcov. Predajcovia sú z veľkej časti členovia Gazdovského spolku Tekov-Hont. Prinášame tak na stoly poctivé remeselné výrobky od slovenských výrobcov, farmárov či poľnohospodárov.

Produkty v aktuálnych Mačkách vo vreci sú vybrané na základe kvality a garantovaného (prevažne lokálneho, regionálneho, prípadne tuzemského) pôvodu predávaných potravín. Ku predajcom sa pristupuje férovo, berie sa ohľad na vplyv potravinového správania, ktoré ovplyvňuje výrobné procesy a ekosystémy. Predajcovia sú priamo pestovateľmi alebo výrobcami potravín.

Predaj Mačiek vyústi 24. 4 . na Panenskej ulici výdajom Mačiek. jedným z výdajných miest bude aj Stará tržnica, kde sa môžete priamo stretnúť s predajcami Slow Food Pressburg v rámci sobotného trhu a podporiť ich priamym nákupom. Do 24. 4. sú Mačky k dispozícii aj v predajniach Yeme, kde si ich môžete zakúpiť osobne.

Novinkou je aj spolupráca so Slovak Parcel Service, vďaka ktorej pribudla v našom e-shope možnosť využiť kuriérske služby. Ak sa teda nebudete môcť zúčastniť prevzatia a programu 24. 4., pokojne si Mačky nechajte doviezť.

Program 24. 4. na Panenskej ulici

Diskusia Slow Food a mesto
11:30 – 12:30 Kníhkupectvo Artforum

O nových formách pestovania v meste, o tom, ako zmeniť náš prístup k životu, aby sme prispeli k rozvoju udržateľného farmárčenia so zaujímavými hosťami Michalou Hrnčiarovou, Sandrou Štasselovou a Michalom Roháčom.

*Diskusiu pozývame počúvať k výberu kníh alebo pitiu kávy na ulici, s ohľadom na obmedzenú kapacitu prevádzky.

Viac info nájdete v EVENTE na Facebooku.


Prechádzka Pomalopis
11:00 a 16:00 pred Goethe inštitútom

Prechádzka nielen po Panenskej ulici a jej netradičných zákutiach, ale aj do vášho vnútra so Šimonom Ondrušom. Stačí vám zápisník, ceruza a chuť objaviť v sebe niečo nové vo forme básne, námetu na poviedku či textu piesne.

Viac info o prechádzke nájdete v EVENTE na Facebooku.

*Kapacita podujatia je obmedzená.

Rezervácia na prechádzku o 11:00.
Rezervácia na prechádzku o 16:00.


Komentovaná prechádzka o trhoch a trhovníctve v Bratislave
12:45 – 14:15 pred kníhkupectvom Artforum a tiež online

Prechádzka so sprievodom pani Ing. Heleny Navrátilovej nás vráti do čias, keď sa v Starom Meste konali trhy od Župného námestia, križovatky Panskej a Ventúrskej až po Primaciálne námestie.

Viac info o prechádzke nájdete v EVENTE na Facebooku.

*Prehliadka bude prebiehať naživo (jej kapacita je obmedzená), ako aj cez platformu Zoom. Zoom link uverejníme čoskoro.

Rezervácia na prechádzku naživo.

2021-04-23T10:01:31+00:00