Dobrý Trh!

Pozrite si program Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí 2017!

Pozrite si program Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí 2017!

Stará tržnica a okolie opäť zažije kúzelný deň plný darčekov, svetiel a vianočnej atmosféry. Konať sa tu bude špeciálne vydanie Dobrého trhu, ktoré okrem kvalitných produktov a skvelého jedla prinesie mnoho neopakovateľných zážitkov.
 
Niekoľko desiatok stánkov s najkvalitnejšími potravinami, dizajnom, knihami a výrobkami, ale aj prezentácia neziskových organizácií a susedstva. Starostlivý výber predajcov podľa prísnych kritérií je zárukou toho, že na Dobrom trhu nájdete to najlepšie zo slovenských produktov. Dobrý trh vás pozýva nakúpiť posledné vianočné darčeky v čarovnej atmosfére Starej tržnice a okolitých uličkách Starého Mesta.
 
Súčasťou Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí bude bohatý sprievodný program. Pozrite sa, čo vás čaká!

Stará tržnica

Trh na prízemí aj na poschodí Starej tržnice s vyše 150 stánkami!

10:00 Funny Fellows, otvorenie Dobrého trhu

Dobrá mačka, stánok Dobého trhu
Kúpou našej mačky vo vreci prekvapíte nielen sami seba, ale kúpou podporíte činnosť streetworkerov o.z. Vagus, ktorí v zime zachraňujú ľudské životy.

10:00, 11:30, 13:00, 14:30 Vianočná mini škola varenia Jem iné 
Krátke a škoricou voňajúce vianočné mini kurzy varenia pre deti. My s deťmi varíme a vy, rodičia, môžete zatiaľ vybaviť Ježiškovské povinnosti! Kapacita je 12 detí, nutné sa prihlásiť na skolavarenia@jemine.eu

Pred Starou tržnicou

KundyCrew u Anjelov
Zaručene najoriginálnejšia vianočná inštalácia, akú v nájdete v meste

10:00-13:00 Dj Wrong
Najväčšie hity punku a new wave 

13:00-15:00 a 17:00-20:00 The Ugly Selectors 
Zoskupenie vinylových nadšencov z Bratislavy, pestrá selekcia hitov ska, reggae po punk a rock´n´roll. Záruka kvalitnej párty!

15:00-17:00 Joe 67
Joe 67, veterán slovenského ska a 2tone, vlastným menom Jojo Pešta predvedie hudobný koktejl tradičného ska a reggae. 

MDPOH 

10:00-17:00 Detský trh, foyer
Malí trhovníci pripravili vianočné výtvory, napiekli medovníky a vytriedili svoje knihy, hračky a oblečenie. Príďte si od nich nakúpiť a podporiť mladú generáciu trhovníkov!

11:00-11:50 Ty si iná ako ja, detské predstavenie, galéria
Vtipná, výchovná rozprávka s pesničkami o dvoch úplne protikladných dievčatkách - slušnej bifľoške a neposednej uličnici. Stratia sa v čarovnom lese, kde sa naučia kopec zaujímavých vecí: že nesmieme klamať, biť sa, vymýšľať si a že kamarátstvo si treba vážiť. 

16:00 Ticho, divadelné predstavenie, galéria
Hra napísaná v roku 1948 rozpráva príbeh chlapca, ktorý utiekol z koncentračného tábora a prosí rodinu svojho bývalého spolužiaka, aby ho prichýlila. Strach, egoizmus, popieranie pravdy. Ako by sme sa zachovali my?

19:00 Plné vrecká peňazí - divadelné predstavenie, galéria
Hudobná komédia s dialógmi a pesničkami Milana Lasicu a Júliusa Satinského

Zastavte sa v MDPOH aj na punč!

Poľský inštitút

10:00, 11:30, 13:00 Tradičné zdobenie vianočných dekorácií, workshop
Ozdobte si svoje krehké vianočné ozdoby tradičným spôsobom so svetoznámym poľským výrobcom - firmou Vitbis, ktorá od roku 1953 dodáva svoje produkty na svetové trhy. Záujemcovia všetkých vekových kategórií môžu ozdobiť a vziať domov vlastné vianočné ozdoby. Workshop trvá 60 minút, počet miest je obmedzený. Prihláste sa na e-mailom na adrese teresa.lukacova@instytutpolski.org

Pódium Laurinská

12:00-13:00 Pánko, koncert 
Otec a muzikant v jednom! Cez deň sa naplno venuje rodine a v noci je posadnutý hudbou. Vďaka tomuto spojeniu vznikol milý detský - rodinný projekt. 

13:00-13:30 Daniel Pastirčák: Starec a dieťa
Autorské čítanie knihy, ktorú predávajú predajci NotaBene. Pripravilo Proti Prúdu o.z. 

14:00-14:30 Riava, koncert
Začínajúca kapela, hrá autorské skladby, melancholickú hudbu s prímesou miernej elektroniky

15:00 Losovanie o vstupenky do Divadla MDPOH 

16:00-16:30 Džipsís & Gádžos, koncert
Skupina z Banskej Bystrice a Zvolena, hrajúca cigánsky jazz, inšpirovaná najmä odkazom Djanga Reinhardta.

17:00-17:30 Diego, koncert
Bratislavská indie kapela získala v roku 2009 Radio_Head Award za najlepší album roka. Po ôsmych rokoch prichádza s no­vým albumom Et In Arcadia Diego.

18:00-19:00 Slovak Tea, koncert 
Autorské piesne sú postrehmi z kolobehu bežného človeka a nemajú za cieľ ulahodiť iba uchu, ale donútiť zamyslieť sa nad obsahom. Preto svoj štýl nazývajú Lyric-Pop

Ľadové sochy
Celý deň budú umelci z Galérie 4D pripravovať rôznymi metódami ľadové sochy na Laurinskej ulici. Vernisáž výstavy nasvietených objektov z ľadu bude o 17:00. Príďte sa pozrieť, aké umelecké diela môžu vzniknúť z ľadových kvádrov! 

Literárne informačné centrum
14:00-18:00 známi herci aj autori čítajú úryvky z obľúbených kníh
Autor, muzikant a šoumen Branislav Jobus porozpráva strhujúce zážitky o hrdinoch kníh, zaspieva a prečíta ukážky z ich príbehov. 

Stomamed

Zubná klinika otvorená v čase od 10:00 do 18:00. Opýtajte sa na čokoľvek, absolvujte preventívnu prehliadku zdarma alebo sa zastavte na varené vínko! 

Café studio Club

15:00-17:00 Igor Pekarík
Jedinečný show program , jeden človek hrá a spieva ako celá kapela a to všetko naživo bez akýchkoľvek pripravených hudobných podkladov 

20:00-21:30 Goldies
Zlaté hity pop, rock a country music pre všetky generácie hudobných poslucháčov.

Slávica 

16:00 Eva Činčalová: Komentovaná prehliadka Aqua Reality 
Hlavnou vizuálnou kvalitou veľkej časti maľby Evy Činčalovej je maliarska transformácia digitálneho obrazu. Rozostrovanie, plošnosť, či neprirodzene kontrastná farebnosť formálne vyjadrujú odosobnený princíp súčasnej recyklácie obrazov. 

Galéria Nedbalka

Galéria otvorená po celý deň! Zastavte sa na prehliadku alebo na punč. Výťažok sa Galéria Nedbalka rozhodla venovať projektu Mačka vo vreci a podporiť tak núdznych. 

13:00, 15:00 a 17:30 komentované prehliadky stálou expozíciou v cene vstupenky
14.00h Stretnutie s autorkou a kurátorkou aktuálnej výstavy Terra Incognita, vstupné 1€
16.00h Koncert Fero Kiraly – hra na analógovom orgáne – skladby Phillipa Glassa, vstupné 8€

Dobre&Dobré

14:00-15:00 Literárny klub Generácia: autorské čítanie a koncert
Predstavenie diel literárneho klubu Generácia, ktorý funguje od roku 1995 pri Miestnej knižnici Petržalka. Predstavia básne, prozaické texty a tiež antológiu ich prác Re:Generácia 2016
 
Bukowski

18:00–21:00 Salón Spitz, koncert
Trojica mladých muzikantov z Banskej Bystrice, ktorí v rámci svojich vystúpení uplatňujú schopnosti improvizácie, preto je každé vystúpenie jedinečné a multižán­rové.