Dobrý Trh!

Dobrý trh rozžiari Starú tržnicu poslednú sobotu pred Vianocami (tlačová správa)

Dobrý trh rozžiari Starú tržnicu poslednú sobotu pred Vianocami (tlačová správa)

Stará tržnica a okolie opäť zažije kúzelný deň plný darčekov, svetiel a vianočnej atmosféry. Konať sa tu bude špeciálne vydanie Dobrého trhu, ktoré okrem kvalitných produktov a skvelého jedla prinesie mnoho neopakovateľných zážitkov.
 
Niekoľko desiatok stánkov s najkvalitnejšími potravinami, dizajnom, knihami a výrobkami, ale aj prezentácia neziskových organizácií a susedstva. Dobrý trh vás pozýva nakúpiť posledné vianočné darčeky v čarovnej atmosfére Starej tržnice a okolitých uličkách Starého Mesta.  
 
Súčasťou Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí bude bohatý sprievodný program, predstaví sa kapela Funny Fellows a pripravené bude aj detské divadielko.Tešiť sa môžete napríklad na kreatívny workshop ekologického balenia darčekov alebo mini kurzy varenia Jem iné pre najmenších - kým si rodičia budú plniť svoje ježiškovské povinnosti, detičky sa naučia variť.
 
Do programu sa zapojilo aj mnoho prevádzok, ktoré sídla v uličkách okolo Starej tržnice. V divadle MDPOH bude prebiehať detská burza. Poľský inštitút na Námestí SNP pozýva na tvorivú dielňu zdobenia tradičných vianočných ozdôb zo skla. Špeciálny program chystá aj Galéria Nedbalka a predajňa Slávica. V pasáži pri bare Bukowski chystá známa skupina KundyCrew naozaj originálnu vianočnú dekoráciu.
 
“Susedia sa hojne zapojili aj do našej tradičnej Mačky vo vreci, čo sú balíčky s prekvapením, kam každý z nich niečo daroval. Tento rok bude o pomoci druhým,” hovorí Illah van Oijen, organizátorka podujatia. Návštevníci kúpou Mačky vo vreci môžu podporiť občianske združenie Vagus. Výťažok bude venovaný na činnosť streetworkerov, ktorí v zime zachraňujú ľudské životy.
 
Prekvapením na trhu bude recyklovaná vianočná dekorácia zo stavebného odpadu, ktorý vznikol pri rekonštrukcii Kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka. Výzva na jeho podobu trvá do 27. novembra a víťazný koncept bude po realizácii odmenený notebookom, smartfónom a vďaka novému partnerstvu s Nadáciou VÚB aj 500 eurami. Podmienkou je re-use prístup, Dobrý trh totiž ostáva verný svojej koncepcii bez odpadu.
 
Dobrý trh sa koná 16.decembra 2017 od 10:00 do 20:00 v Starej tržnici a okolí.